Unia Europejska - flaga
17.05.2022
- 30.06.2022 18:00

Wystawa malarstwa Bożeny Tomczak-Wrony "Koń malowany"

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Bożeny Tomczak-Wrony "Koń malowany"
wtorek, 17 maja 2022 r., godz. 18:00, Pałac Czeczów w Kozach

Wystawa wpisuje się w program wydarzeń Dni Kóz 2022.

Bożena Tomszak-Wrona
Ukończyła Uniwersytet Śląski - Instytut Kształcenia Plastycznego w Cieszynie. Dyplom uzyskała w 1977 roku - specjalizację rzeźby w pracowni Teresy Michałowskiej, malarstwa u doc. Krzysztofa Buckiego i prof. Norberta Witka, rysunku u prof. Zygmunta Lisa.
Uprawia twórczość w zakresie malarstwa, rysunku i rzeźby ceramicznej. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych w Bielsku-Białej oraz Rzeszowie.

Prace autorki można było również oglądać podczas wystaw zbiorowych, m.in.  w Warszawie, Wałbrzychu, Górkach Wielkich, a także podczas Ogólnopolskiego Konkursu Malarstwa "Impresje Polskie" w Tokio (Japonia).

Ponadto była wieloletnią kuratorką Ogólnopolskich Plenerów Malarskich "Końskie Konteksty" w Stadninie Koni w Ochabach.
Artystka pracowała w Wojewódzkim Domu Kultury w Bielsku-Białej (przemianowanym później na Regionalny Ośrodek Kultury) i w Galerii Bielskiej BWA.
Najczęściej tworzy w zaciszu własnej pracowni, w urokliwym siedlisku pod Bielskiem-Białą z przydomową stajnią dla swoich koni.

(źródło tekstu: Folder - Bożena Tomczak-Wrona, Koń malowany, Wydawca:Regionalny Ośrodek Kultury, Bielsko-Białą 2021)
woj. śląskie

tel.: 33 8174232
Platformę internetową „Razem – platforma kultury lokalnej” zrealizowano w ramach projektu systemowego Konwersja cyfrowa domów kultury finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Fundusze Europejskie Baner