Unia Europejska - flaga
31.03.2023 18:00

IKONY - wernisaż wystawy Grzegorza Giermka

W okresie przedświątecznym zapraszamy na wernisaż i wystawę poświeconą twórczości Grzegorza Giermka. Tym razem będą prezentowane IKONY.

Samego artystę oraz jego twórczość mogliśmy poznać już wcześniej. Wtedy to prezentowane było malarstwo pejzażowe. Jednak wśród jego prac znajdują się także piękne ikony, którym poświęcona będzie zbliżająca się wystawa.

Pisanie ikon to dziedzina sztuki o długiej tradycji i głębokim związku z religią, charakterystyczna dla chrześcijańskich Kościołów wschodnich. Warto podkreślić, że pisanie ikon, to proces czasochłonny, wymagający nie tylko wiedzy technicznej, ale także duchowej i artystycznej. Każda ikona powstaje w oparciu o ściśle określone zasady i wzorce, a jej malowanie wymaga skupienia, cierpliwości i poświęcenia.

Grzegorz Giermek, artysta z Wadowic, wykorzystuje tradycję pisania ikon jako źródło inspiracji dla swojej twórczości. W swoich pracach łączy techniki malarskie z duchowym przygotowaniem, tworząc jednocześnie unikalne i osobiste ikony. Chociaż jego prace nawiązują do tradycji pisania ikon, to w każdej z nich można zobaczyć indywidualny styl artysty, jego wrażliwość i głęboką refleksję.

Serdecznie zapraszamy na tą wyjątkową wystawę. Wernisaz wystawy odbędzie się
31 marca 2023 r. o godz. 18:00 w Pałacu Czeczów w Kozach.
Wystawa będzie czynna do 21.04.2023 r.
galeria
Dom Kultury w Kozach
ul. Krakowska 2
43-340 Kozy
woj. śląskie

tel.: 33 8174232
Platformę internetową „Razem – platforma kultury lokalnej” zrealizowano w ramach projektu systemowego Konwersja cyfrowa domów kultury finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Fundusze Europejskie Baner