Unia Europejska - flaga
05.06.2022 20:00

Factory of Blues - Dni Kóz 2022

Na koziańskich scenach Factory of Blues grał już kilkukrotnie, tym razem muzycy wystąpią podczas tegorocznych Dni Kóz
w niedzielę, 5 czerwca 2022 r., o godz. 20:00 - estrada główna, plac targowy w Kozach.

Zespół Factory of Blues powstał w 2011 r. Obecnie działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jasienicy. Jak sama nazwa wskazuje brzmienie zespołu wywodzi się z amerykańskiej tradycji muzyki bluesowej, granej kiedyś na południu Stanów Zjednoczonych.
Podstawowymi instrumentami, którymi posługuje się zespół są: gitara, pianino i harmonijka ustna.

Podczas koncertów  muzycy wykonują przeboje zarówno uznanych zagranicznych artystów, jak i własne utwory, będące refleksją nad codziennymi sprawami zwykłych ludzi. Taki zawsze był blues: nastrojowy, refleksyjny i jednocześnie chwytający za serce, pokrzepiający, nawet w ciężkich chwilach życia.

Dotychczas artyści wydali dwa albumy: Jeśli (2021), Syreni śpiew (2021).

Skład zespołu:

Darek Dzida – wokal, gitara
Piotr Barteczko – instrumenty klawiszowe, gitary
Krzysztof Konopka – harmonijka
Mateusz Barteczko – gitara basowa

Leszek Szewczuga – perkusja

woj. śląskie

tel.: 33 8174232
Platformę internetową „Razem – platforma kultury lokalnej” zrealizowano w ramach projektu systemowego Konwersja cyfrowa domów kultury finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Fundusze Europejskie Baner