Unia Europejska - flaga
04.06.2022 19.30

Dikanda w Kozach

Dikanda to setki koncertów głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Indiach oraz w USA. Tym razem Dikanda zagra w Kozach. To niekwestionowana gwiazda world music i to bardzo w oryginalnej formie. Niejednokrotnie posługujący się własnym językiem „dikandisz” zespół Dikanda stawia na autentyczność stylu, poszukuje nowych nurtów, a większość utworów jest ich oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień orientu. Zespół istnieje od 1997 r. w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego;), zdobyli także liczne nagrody - w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznana w 2005 roku za „Usztijo”. Zapraszamy w podróż po etnicznych brzmieniach, pełnej charyzmy i prawdziwych uczuć (Dni Kóz 4.06.2022 r.).
woj. śląskie

tel.: 33 8174232
Platformę internetową „Razem – platforma kultury lokalnej” zrealizowano w ramach projektu systemowego Konwersja cyfrowa domów kultury finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Fundusze Europejskie Baner