-
-
Relacja z wykładu Elżbiety Kłodzińskiej
Wykład Elżbiety Kłodzińskiej z pomocą Zbigniewa Jastrzębskiego o podróży po zachodnich stanach USA był barwną opowieścią wzbogaconą ciekawymi zdjęciami, anegdotami oraz osobistymi spostrzeżeniami prelegentów. Pojawiło się wiele wątków. Usłyszeliśmy o Los Angeles – jednego z najbardziej wpływowych miast świata, a zarazem miejsca, w którym widoczny jest problem ubóstwa i bezdomności. Uczestnicy mogli usłyszeć o Hollywood oraz odwiedzić wraz z podróżnikami Universal Studios. Pojawiło się również Las Vegas, ze swoimi słynnymi kasynami, gdzie – jak zauważono – czas spędza wielu starszych ludzi. Podróżnicy dotarli także do San Diego, miasta położonego przy granicy z Meksykiem. Nie zabrakło opowieści o amerykańskich zwyczajach i rozrywkach, takich jak Halloween czy atrakcjach w parkach rozrywki. Ważnym punktem była prezentacja Wielkiego Kanionu Kolorado oraz malowniczych gór i wąwozów Zachodu. Wykład uzupełniły informacje o rdzennych mieszkańcach Ameryki – Indianach.
Dziękujemy!