-
-
Miej serce i patrzaj w serce- o sercu (nie)romantycznie - lekarz Jan Herzyk
To było trzecie spotkanie słuchaczy koziańskiego UTW z lekarzem Janem Herzykiem. Tym razem wykład dotyczył serca, jego chorób, takich jak miażdżyca, która może prowadzić do niewydolności serca, mowa była o zaburzenia rytmu serca, martwicy. Prelegent zwrócił szczególną uwagę na profilaktykę, m. in. omówione zostały sposoby obniżenia ryzyka chorób serca czyli wprowadzenie zdrowej diety, regularnej aktywności fizycznej, rzuceniu palenia czy kontrolowaniu ilości spożywanego alkoholu. Przedstawiono objawy np. ból w klatce piersiowej czy duszności, które powinny skłonić każdego z nas do wizyty u lekarza, wezwania pogotowia ratunkowego. Był również czas na zadawanie pytań.
Dziękujemy!